De opkomst was niet heel groot, maar de deelnemers genoten wel!
De opkomst was niet heel groot, maar de deelnemers genoten wel!

Jeugdige schakers in actie op toernooi

Sport

BORNE - Op zaterdag 2 mei hield Schaakvereniging Borne een gezellig en spannend scholentoernooi. Met zeven deelnemers was de opkomst iets kleiner dan verwacht, maar dat deed niets af aan het enthousiasme en de strijdlust achter de borden.

De leerlingen van basisschool De Flora en basisschool ’t Beekpark speelden geconcentreerde en vaak verrassend sterke partijen. Opvallend was hoe serieus er werd nagedacht, soms zelfs zó spannend dat spelers half uit hun stoel opstonden om de beste zet te vinden. Er werd sportief gespeeld, maar zeker ook met de wil om te winnen.

Na zes ronden kwam Etienne (De Flora) overtuigend als winnaar uit de bus. Met een perfecte score van 6 uit 6 liet hij zien in uitstekende vorm te zijn. Milan (Beekpark) eindigde knap als tweede met 4,5 punt, terwijl Maarten (Beekpark) met 4 punten de derde plaats veroverde. Ook de andere deelnemers speelden mooie partijen en lieten duidelijk zien dat er veel schaaktalent aanwezig is.

Na afloop volgde een feestelijke prijsuitreiking, verzorgd door de penningmeester. Alle deelnemers kregen een prijsje en een welverdiend applaus voor hun inzet en sportiviteit. Met een glimlach en nieuwe ervaringen rijker kan Schaakvereniging Borne terugkijken op een zeer geslaagde middag.

De vereniging kijkt met veel plezier terug op deze editie en heeft de ambitie om het scholentoernooi volgend jaar opnieuw te organiseren. Daarbij wordt gekeken of er nog meer scholen en deelnemers kunnen worden betrokken, zodat het toernooi kan groeien en nog meer jeugd kennis kan maken met schaken in een gezellige en sportieve setting. Het enthousiasme van deze editie laat in ieder geval zien dat er voldoende animo is om hier een mooie terugkerende activiteit van te maken.

Wie na dit toernooi enthousiast is geworden, is van harte welkom om eens langs te komen. De jeugdavonden vinden elke dinsdag plaats van 18:30 tot 19:30 aan de Deldensestraat 84 in Borne. Iedere eerste dinsdag van de maand is er een vrije inloop voor nieuwe spelers om vrijblijvend kennis te maken met de schaaksport en de vereniging. Nieuwe jeugdleden zijn altijd welkom! Kijk voor meer informatie over de Schaakvereniging Borne ook op: www.schaakverenigingborne.nl