Afbeelding

Toekomstmakers uit Overijssel gezocht

Toekomstmakers uit Overijssel kunnen zich nu inschrijven voor de ASN Gouden Eekhoorn Awards. Met de ASN Bank Gouden Eekhoorn Awards worden initiatieven beloond van mensen die zich inzetten voor een mooiere, socialere en duurzamere toekomst. Iedereen vanaf 10 jaar kan meedoen, alleen of samen met anderen. Dat kan bijvoorbeeld met een buurtinitiatief, een schoolproject of een vereniging. Schrijf je zelf in of tip iemand met een goed idee om mee te doen en maak kans op een award en geldprijs.

REGIO - De awards worden dit jaar voor de derde keer georganiseerd om sociale en duurzame initiatieven extra onder de aandacht te brengen. Het gaat om kleine en grote acties die bijdragen aan een betere leefomgeving. Denk aan het repareren van spullen voor anderen, het vergroenen van de wijk of het organiseren van activiteiten waarbij mensen elkaar ontmoeten. Het uitgangspunt is dat elke stap richting een mooiere toekomst waardevol is en erkenning verdient.  

Uit alle inzendingen selecteert een jury tien finalisten. Daarna kiest het publiek de drie uiteindelijke winnaars. Zij ontvangen een bedrag van 10.000, 5.000 of 2.500 euro, bedoeld om hun initiatief verder te ontwikkelen en te laten groeien. 


Inschrijven kan tot 26 juli om 17.00 uur via vanafhier.nl/asn-gouden-eekhoorn. Deelname is gratis en mogelijk voor iedereen vanaf 10 jaar. Jongeren onder de 18 jaar hebben wel toestemming nodig van ouders of verzorgers. Daarnaast geldt dat initiatieven geen winstoogmerk mogen hebben.

De ASN Gouden Eekhoorn Awards worden georganiseerd om mensen te laten zien die met hun ideeën en inzet verschil maken in de samenleving. Volgens de organisatie zijn het juist deze ‘toekomstmakers’ die, vaak dicht bij huis, bijdragen aan een betere wereld. In elke straat, wijk, dorp of stad zijn zulke initiatieven te vinden, groot of klein, individueel of samen opgezet. 

In elke straat, wijk of stad zijn er initiatieven die bijdragen

De jury van de awards bestaat uit vijf personen. Zij bepalen welke tien initiatieven doorgaan naar de finale. 

Pen